BlaBlaCar – Jak zaoszczędzić na podróży nawet 75%

BlaBlaCar jest europejską platformą, dzięki której każdy może sporo zaoszczędzić na podróżowaniu. Łączy ona kierowców, mających wolne miejsca w samochodzie z osobami, które potrzebują transportu do danego miejsca. Jest to dość nowatorski, ale prosty sposób na bardzo tanie podróże. Tak więc, jeżeli planujesz podróż i nie zabukowałeś jeszcze biletu na pociąg, autobus czy samolot, a chcesz zaoszczędzić na tej podróży trochę pieniędzy lub jesteś kierowca i chcesz zmniejszyć koszty swojego wyjazdu skorzystaj z naszego rabatu BlaBlaCar i sprawdź przejazdy na Twojej trasie, zajmie Ci to zaledwie minutę!

Co to jest BlaBlaCar?

Wspólne przejazdy z użyciem BlaBlaCar to przyszłość taniego podróżowania. Tutaj nie musisz dostawać się na dworzec, żeby rozpocząć swoją podróż, możesz wyruszyć bezpośrednio ze swojej okolicy! Wspólne przejazdy to ludzie podróżujący wspólnie, w małych grupach. Taka forma podróży daje wiele zalet, między innymi:

  • oszczędność czasu i pieniędzy,
  • komfort przejazdu,
  • masz wgląd w dostępne oferty, rezerwujesz w dowolnym momencie,
  • podróżujesz w towarzystwie, wiedząc kto będzie Twoim współpasażerem,
  • możesz odwołać rezerwację.

 

Jak to działa?

Bla Bla Car

Jest to bardzo proste. Kierowcy, którzy planują dłuższą podroż samochodem dodają ofertę wspólnego przejazdu

online. Określają tam trasę oraz cenę dla pasażera.
Pasażerowie przeglądając ofertę dla swojej trasy wybierają najkorzystniejszą dla siebie opcję i kontaktują się z kierowcą telefonicznie lub za pomocą wiadomości po dodaniu rezerwacji.

Po ustaleniu szczegółów następuje wspólna podróż, rozpoczynająca się w dogadanym miejscu. Pasażer płaci kierowcy ustaloną wcześniej kwotę w trakcie przejazdu. Po wspólnej podróży pasażer może wystawić kierowcy opinie online.

 ➡ Tutaj możesz skorzystać z usług BlaBlaCar ⬅

Ile zaoszczędzę korzystając z BlaBlaCar?

Oczywiście korzystanie z wspólnych przejazdów pozwala nam sporo zaoszczędzić na podróży. Przykładowo na trasie z Warszawy do Gdańska koszt BlaBlaCar wynosi około 40 zł. To znacznie taniej, niż podróż autobusem czy pociągiem, o samolocie nie wspominając.
Jeżeli chodzi o kierowców to korzyści tutaj są jeszcze większe. Zabierając ze sobą pasażerów, którzy zapłacą Ci za przejazd możesz częściowo, a nawet całkowicie zmniejszyć koszty za paliwo. Istnieje wielu kierowców, którzy pracują w rozjazdach, delegacjach i w ten właśnie sposób odzyskują straty za częste podróże. Całkiem nieźle, prawda? Skoro tak czy siak jedziesz w danym kierunku, dlaczego by na tym nie skorzystać, kiedy to takie proste.
Należy też wspomnieć o korzyściach dla środowiska, jakie niosą ze sobą wspólne przejazdy. Podróżując w samochodzie w kilka osób lepiej wykorzystujesz wolne miejsca niż podróżując samemu, zmniejszając tym sposobem emisję spalin do atmosfery.

Jak działa BlaBlaCar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *